مخترع تبریزی با حضور در مسابقات اختراعات کشور سوئیس که زیر نظر IFIA برگزار شد، موفق به کسب مدال برنز این دوره از مسابقات شد. جواد دست‌یافته، مخترع تبریزی که با ارائه اختراعش با عنوان “معجون و ماسک درمانی، سلامتی و زیبائی” در رقابت با مخترعانی از ۳۵ کشور و با داوری ۳۶ استاد از ۳۰ کشور توانست در بخش “داروئی-درمانی” […]

مخترع تبریزی با حضور در مسابقات اختراعات کشور سوئیس که زیر نظر IFIA برگزار شد، موفق به کسب مدال برنز این دوره از مسابقات شد.

جواد دست‌یافته، مخترع تبریزی که با ارائه اختراعش با عنوان “معجون و ماسک درمانی، سلامتی و زیبائی” در رقابت با مخترعانی از ۳۵ کشور و با داوری ۳۶ استاد از ۳۰ کشور توانست در بخش “داروئی-درمانی” با درمان بیماری سرطان و جوان‌سازی سلول‌ها موفق به کسب مدال برنز شود.

جواد دست یافته، دو مدال طلای جهانی در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ هم کسب کرده بود و اکنون عضو فدراسیون جهانی مخترعین سوئیس است که این مدال جدید خود را به پدر، مادر، همسر و ملت ایران تقدیم کرد.

دست‌یافته در گفت‌وگو با تسنیم، گفت: برای نیاز مبرم بشریت به زندگی با کیفیت بالا و کمک به محیط زیست و اقتصاد کلان کشور درصدد فرآوری عسل طبیعی برآمدم.

وی با اشاره به اینکه کشور ایران در مقام دوم کلونی زنبور عسل و سومین جایگاه در تولید عسل قرار دارد، افزود: به عنوان تولید کننده عسل طبیعی در پی تحقق سه هدف متمرکزِ فرآوری کالایی برای درمان و سلامتی انسان‌ها شدم.

این مخترع با سابقه تبریزی با تاکید بر اینکه هدف اول توسعه زنبورداری، کمک به گرده افشانی گل‌ها و سبز ماندن کره زمین است، خاطر نشان کرد:  هدف دوم کمک به اقتصاد کلان کشور و توسعه بازار است.

وی افزود: این امر برای شکوفایی اقتصادی و اصلاح الگوی مصرف خانوارها منجر خواهد شد بر این اساس با تلفیق تولیدات زنبور عسل، مواد آلی، مواد معدنی، مواد کانی و گیاهان طبیعی کالایی فرآوری شده با کیفیت کاملا ارگانیک و متحیر کننده را در راس امور قرار دادیم.

جواد دست‌یافته با اشاره به اینکه در صورت فقدان زنبورعسل ما فقط می توانیم گندم، برنج و ذرت داشته باشیم تصریح کرد: در صورت نبود زنبور عسل و عدم گرده‌افشانی آنها دنیایی بدون درخت، گل، گیاه، علوفه، حتی خشکبار، و اکوسیستم جانوری خواهیم بود. انسانها به دلیل تغذیه ناسالم و زندگی که در معرض غصه و استرس قرار گرفته خود را در طول زمان به سوی بیماری‌های خاص هدایت می‌کنند.

وی ابراز داشت: مدل و ساختار کالاهای تولیدی مان تلفیقی از مواد به دست آمده از طبیعت است که طول عمر انسان ها و کیفیت زندگی شان را بهبود می‌بخشد.

این مخترع تبریزی بیان کرد: هدف سوممان انرژی و افزاین توان است که من به عنوان نمونه بارزی از جامعه مصرف کنندگان کالاهای تولیدی‌مان با ۳۸ سال سن و استفاده مستمر چندین ساله دارای بدنی سالم، پر انرژی، با نشاط، ذهنی قوی و گسترده، جسم و روحی با کارایی و بهره وری موثر با بیش از ۱۲ ساعت کار روزانه هستم.

وی ویژگی‌های اختراع خود را برشمرد و گفت: کالاهایی فراتر از تصور تولید کرده‌ایم، معجون درمانی با درمان سرطان ها، کاهش دوره درمان برای بیماران سرطانی، محافظت بدن در برابر سرطان ها، افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن، درمان تنبلی تخمدان بانوان، افزایش مقدار و تحرک اسپرم ها در آقایان، کنترل فشار و قند خون، درمان درد مفاصل، تقویت سیستم عصبی و ایمنی بدن، تقویت حافظه، بهبود گردش خون، تصفیه خون، درمان ضعف بدنی و کمک به سیستم گوارشی است.

دست‌یافته ادامه داد: ماسک زیبایی و درمانی قابل ماساژ با ویژگی کاهش چروک پوست صورت، جوانساز و خون رسان شدید، درمان میگرن و سینوزیت که برای استفاده در پوست صورت است. عسل قابل ماساژدادن نیست و ما بدون دستکاری در ساختار مولکولی عسل توانستیم ماسکی را بدون چسبندگی به دست تولید کنیم.

وی با اشاره به ویژگی معجون غذایی گفت: کمک به هضم غذا، جذب راحت مواد غذایی در خون، انرژی زا و شادی بخش، افزایش بهره‌وری و کارایی، و کمک به عملکرد سیستم گوارشی، افزایش دمای طبیعی بدن، درمان میل جنسی در افراد سرد مزاج است. ضمن اینکه به عنوان معجون ورزشی، انرژی زای طبیعی برای افزایش راندمان ورزشکاران است لذا این محصول تولیدی ما از عسل رتبه سوم اختراعات بین المللی سوئیس را بدست آورد.