تبریزکهن-رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در آستانه فرا رسیدن عزای حسینی با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که فرموده اند" اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَهً فى قُلُوبِ الْمُؤ منینَ لا تَبْرَدُ اَبَداً.  براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود" . فرارسیدن ماه خون و قیام را تسلیت و تعزیت گفت.

تبریزکهن-رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در آستانه فرا رسیدن عزای حسینی با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) که فرموده اند” اِنَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ علیه السّلام حَرارَهً فى قُلُوبِ الْمُؤ منینَ لا تَبْرَدُ اَبَداً.  براى شهادت حسین علیه السلام ، حرارت و گرمایى در دلهاى مؤمنان است که هرگز سرد و خاموش نمى شود” . فرارسیدن ماه خون و قیام را تسلیت و تعزیت گفت.

دکتر احمد بایبوردی اظهار داشت: عزاداری، احیاء خط خون و شهادت و رساندن صدای مظلومیت آل علی به گوش تاریخ است.عزاداران حسینی، پروانگانی شیفته نورند که شمع محفلآرای خویش را یافته و از شعله شمع، پیراهنِ عشق پوشیدهاند و آماده جان باختن و پرسوختن و فدا شدناند.

وی بیان نمود: عزاداری برای شهید کربلا، انتقال «فرهنگ شهادت» به نسلهای آینده است.عزاداری، شور و عاطفه را از شعور و شناخت، بر خوردار میسازد و ایمان را در ذهن جامعه هوادار، زنده نگه میدارد و عمیق ترین پیوندها میان عقل و عشق و عاطفه و برهان، در سایه عزاداری برای عاشورا شکل می گیرد.

دکتر احمد بایبوردی افزود:محرّم، فروردین جانهاست و بهار ایمانهای سست شده و طراوت اندیشههای مرده و افسرده و خوابیده، و شکوفایی غنچههای بسته بیداری و آگاهی و ایثار و فداکاری است.محرّم، وجدان همیشه بیدار تاریخ، و گلوی هماره فریادگر زمان است. محرّم، حریم ایمان و حصار قرآن است.

وی با بیان این مطلب که محرم فقط ماه عزاداری برای اباعبدالله نیست بلکه باید درسهای محرم را آموخت و در زندگی کاری و فردی پیاده نمود بیان داشت: عاشورا درخششی بود که در دل دشمن، ترس ریخت و در دل دوست، امید آفرید و مردگان را بیدار ساخت و غافلان را به هوش آورد و شب را تا پشت دروازههای شهر شرک و قلعه نفاق تاراند.

دکتر احمد بایبوردی اظهار داشت:در عصر حاضر بشریّت، بیشتر از گذشته، تشنه درسهای مکتب عاشوراست، مکتبی که الفبای آن، فداکاری، جانبازی، خلوص و خدامحوری است. همه ما باید با الگو گرفتن از مکتب عاشورایی، در جهت تحقق اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی، حسینی وار عمل نمائیم و خدمت خالصانه را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در پایان سخنان خود با این امید که عزاداریهایمان با شور و شعور حسینی همراه باشد و در شرایط کنونی و بحرانی کرونایی برای کسی مشکل آفرینی ننمائیم بیان نمود: حضرت امام حسین(ع)، چشمهای از حقیقت و حرّیت است که تا ابد کام تشنگان آزادی را سیراب میسازد، امید که همه ما بتوانیم از رهروان راستین سرور و سالار شهیدان بوده و در راه راست ولایت و امامت گام برداریم.