تبریزکهن-حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در برنامه "پیام جمعه" که به دلیل تعطیلی کرونایی نمازجمعه از شبکه استانی سهند پخش می‌شد، با اشاره به اینکه دولت سیزدهم باید دولت کار و خدمت جهادی باشد، اظهار داشت: همه می‌دانیم که مشکلات متعدد است و معضلات اقتصادی و معیشتی نیاز به اقدامات فوریتی و میان مدت و دراز مدت دارد.

تبریزکهن-حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در برنامه “پیام جمعه” که به دلیل تعطیلی کرونایی نمازجمعه از شبکه استانی سهند پخش می‌شد، با اشاره به اینکه دولت سیزدهم باید دولت کار و خدمت جهادی باشد، اظهار داشت: همه می‌دانیم که مشکلات متعدد است و معضلات اقتصادی و معیشتی نیاز به اقدامات فوریتی و میان مدت و دراز مدت دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در برنامه “پیام جمعه” که به دلیل تعطیلی کرونایی نمازجمعه از شبکه استانی سهند پخش می‌شد، با اشاره به اینکه دولت سیزدهم باید دولت کار و خدمت جهادی باشد، اظهار داشت: همه می‌دانیم که مشکلات متعدد است و معضلات اقتصادی و معیشتی نیاز به اقدامات فوریتی و میان مدت و دراز مدت دارد.

وی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم باید دولت وفاق ملی باشد، تصریح کرد: دولت و اعضای آن باید یکصدا و هماهنگ باشند تا چند صدایی از کابینه به بیرون منتقل نشود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، ابراز داشت: این دولت در تمام سطوح از بالا تا پایین باید نماد مسئولیت‌پذیری و نقدپذیری و سعه‌صدر انقلابی در مواجهه با مطالبات مردمی و انتقادات نخبگانی باشد.

وی بر شفافیت و صداقت مدیران دولت جدید تاکید کرد و گفت: معتقدم پاسخگویی، در دسترس بودن، گفت‌وگوی رودرو با مردم، درمیان گذاشتن کامیابی‌ها و ناکامی‌ها بامردم، اقناع افکار عمومی را در پی خواهد داشت.

امام جمعه تبریز در ادامه، مسائل کشور همسایه، افغانستان را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: آنچه مسلم است این‌که نباید افغانستان گرفتار جنگ داخلی شود و گفتگوهای بین‌الافغانی تداوم یافته و منجر به‌ حکومت فراگیر با عدم دخالت آمریکا شود. این سیاستی است که نهادهای مختلف ایرانی در ارتباط با موضوع افغانستان از چند مسیر پیگیری می‌کنند.

وی هفته دولت را هفته سپاس و قدردانی از دولت مردانی دانست که در راه خدمت به مردم گام برمی‌دارند، افزود: رجایی و باهنر، دو نام آشنا و دو وجود با برکت و دو انسان مکتبی ـ انقلابی بود که تا ابد در یاد امت اسلامی زنده و جاویدانند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، در بخش دیگری از سخنان خود، بی توجهی و یا کم توجهی نسبت به سنت‌های دینی را یکی از آسیب‌های زندگی مدرن عنوان کرد و ابراز داشت: خانواده‌های محترم و مسئولین فرهنگی جامعه نباید از آن غافل باشند.

وی با اشاره به اینکه اصیل‌ترین نهاد اجتماعی و موثرترین عنصر تربیتی در شکل گیری شخصیت فکری و اخلاقی انسان، نهاد خانواده است، تصریح کرد: اثرات بی توجهی به جایگاه خانواده در تربیت فکری و اخلاقی انسان با هیچ جایگزین دیگری قابل جبران نخواهد بود.

امام جمعه تبریز، با بیان اینکه در سبک زندگی عاشورایی، توجه به مقوله ازدواج مسأله ای زیر بنایی است، خاطر نشان کرد: در هر خانواده‌ای و با هر پدر و مادری نمی‌توان بسترهای لازم برای تربیت فرزندان عاشورایی را فراهم کرد.