مهرتبریز-رئيس سازمان جهادکشاورزي استان آذربايجان شرقي با اشاره به ابلاغ قيمت تضميني محصولات کشاورزي براي سال زراعي ١۴٠٠ و ١۴٠١ توسط وزير جهادکشاورزي گفت: براين اساس قيمت هر کيلو گندم معمولي ۷ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کيلو کلزا ۱۵ هزار تومان تعيين شده است.

مهرتبریز-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با اشاره به ابلاغ قیمت تضمینی محصولات کشاورزی برای سال زراعی ١۴٠٠ و ١۴٠١ توسط وزیر جهادکشاورزی گفت: براین اساس قیمت هر کیلو گندم معمولی ۷ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلو کلزا ۱۵ هزار تومان تعیین شده است.

به گزارش خبرنگار ما از تبریز-  مهندس اکبر فتحی در حاشیه گردهمایی آغاز سال زراعی جدید با حضور مقام عالی وزارت در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه این قیمت‌ها در اولین جلسه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی در دولت سیزدهم به ریاست دکتر سیدجواد ساداتی نژاد وزیر محترم جهاد کشاورزی به تصویب رسیده است گفت: این نرخ پس از انجام کارهای کارشناسی و بحثهای مختلف در شورای سیاستگذاری و گرفتن نظر کشاورزان خبره که در این شورا حضور دارند تعیین شده است.

وی ادامه داد: در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ هم قیمت هر کیلو گندم برای خرید تضمینی ۵ هزار تومان و هر کیلو کلزا ۱۱ هزار تومان تعیین شده بود که با اتخاذ سیاست حمایت از تولید محصولات کشاورزی و افزایش خود اتکایی درحوزه  غلات این نرخ برای سال زراعی جدید در گندم به میزان ۵۰ درصد و در کلزا ۳۶ درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قیمت خرید تضمینی گندم معمولی را ۷هزار و ۵۰۰ تومان (با ۴ درصد افت مفید و یک درصد افت غیرمفید) و گندم دوروم را ۷هزار و ۸۰۰ تومان (با ۴ درصد افت مفید و  یک درصد افت غیرمفید) اعلام نمود و افزود: قیمت خرید تضمینی پنبه وش ۱۵ هزار و ۴۶۳ تومان، گلرنگ ۱۰ هزار و ۹۵۷ تومان و عدس ۹هزار و ۷۲۴ تومان است.

گفتنی است اولین جلسه شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی در دولت سیزدهم، با حضور سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، نماینده وزارت اقتصاد و امور دارایی، نماینده سازمان برنامه و بودجه کشور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان تشکل های کشاورزی و دو کشاورز نخبه کشور برگزار شد.